Yaz Modası

Yaz Modası

Her konuda bir moda olduğu gibi organizasyon konseptleri konusunda da sıkça değişen bir moda var. Daha önce kıymeti anlaşılmamış bir çiçek, bir meyve kurusu, bir hayvan, daha önce hiç bir araya gelmemiş iki renk tonu.. Hepsi bir gün moda olmak için sırada bekliyor gibiler. Mevsimlerin çok etken olduğu sezon değişimlerine yön veren moda sayesinde, bizler de daha önce aklımızın ucundan geçmeyen renk ve konseptlere aşina oluyoruz ve adeta zevklerimiz o yönde değişiyor. 

Peki önümüzdeki sezonun modası ne olacak? Evlerimizde kaldığımız koskoca bir bahar mevsiminin sonuna gelirken, hepimiz sokağa, doğaya, denize, gökyüzüne hasret kaldık. Bu yaz sokaklar capcanlı olacak gibi duruyor. Bu sebeple organizasyonların da sokaklara taşacağını tahmin etmek zor değil.

Yaz deyince akla ilk gelen açık hava düğünleri, nişanları oluyor. Uzun süredir yaz evliliklerine damgasını vuran yavruağzı ve pudra tonları, bu sene okaliptus dalları ile birleşerek renklenirken, sadeliği ve soft tonları korumaya devam edecek gibi duruyor.

Açık hava düğünlerinden sonra artık kına gecelerini de bahçelerde daha sık görmeye başlayabiliriz. Çimen tonlarıyla uyum sağlayacak fuşyalı turunculu morlu “Hint Kınası” konsepti bu yazın favori kına konseptlerinden biri olacak.

Doğum günleri parklara, bahçelere taşacak. Palet üstü, minderli, salaş piknik konseptleri doğum günlerinin en sevilen konseptleri arasına girmeye aday görünüyor. Yaz aylarının verdiği enerji her sene olduğu gibi bu sene de capcanlı renkleri getirecek. Limon konseptiyle sapsarı sunumlar, egzotik meyve ve hayvan konseptleri ile fuşyalar partilerin vazgeçilmez renkleri olacak gibi duruyor. Yaz aylarının vazgeçilmez konsepti, “sweet”, dondurmalar, cupcakeler ve şekerlemeler ile soft tonlardan vazgeçemeyenlerin tercihi olabilir.

Miniklerin gelişini karşıladığımız hastane odalarında tercih edilen soft tonlar bu yaz da vazgeçilmezler arasında olacak gibi görünüyor. Makrome ile birleşen pembeler, sarılar, maviler gökkuşağı konseptini alışılmışın dışında oldukça soft tonlarda bizlere yeniden sunacak. Bebeklerin masumiyetini onlar için hazırladığımız sunumlara yansıtan tonlar bu yazın favorisi olacak gibi görünüyor. 

Tüm bu moda konsept ve renklere rağmen, özel gün hazırlıklarında önemli olan günün kahramanı veya kahramanlarının kendilerini içinde en mutlu hissettikleri konsept ve renkleri seçmeleri. Ülkemiz adına çok güzel haberler aldığımız ve yeniden eski günlere döneceğimiz zamanlar için gün saydığımız bugünlerde, yaz organizasyonlarını planlamanın tam zamanı. Hadi sen de rengini seç, konseptini tasarla.

Makkase yakın zamanda işe geri dönüyor ve yepyeni aksesuar tasarımlarına başlıyor. Fikirleriniz bizler için çok önemli, lütfen yeni konseptler için aksesuar fikirlerinizi bu yazının bulunduğu postun altına yazmayı unutmayın. Sağlıkla kalın..